موتورسیکلت برقی مدلmxbt-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی

همواره از برتری سوخت الکتریکی نسبت به سوخت بنزینی گفته شده است. از دلایل برجسته ی روی کار آمدن انواع وسایل نقلیه برقی نیز همین تفاوت در نیروی محرکه آنها یعنی انرژی مصرفی آن هاست. موتور برقی به عنوان یکی از وسایل نقلیه ی الکتریکی که به جای سوخت بنزینی، انرژی برق را جایگزین کرده است، به دلیل صرفه جویی در هزینه ی مصرفی از لحاظ تامین انرژی و پاک بودن سوخت آن در زمره ی وسایل نقلیه هایی قرار میگیرد که در آینده بازار موفقی را به خود اختصاص خواهد داد.

طبق آمار از آنجایی که تقاضای سوخت فسیلی با رشد ناوگان خودروی برقی کاهش خواهد یافت، پیش بینی می شود تا سال ۲۰۴۰ حدود ۳۵ درصد از خودروهای جاده‌ای را خودروهای برقی تشکیل دهند که بیش از ۸ میلیون بشکه سوخت حمل و نقل در روز را جایگزین خواهد کرد.

موتورسیکلت مدل M-XBT

از جمله موتور برقی های ساخته شده توسط شرکت دانش بنیان مرصاد دانشگاه تهران موتورسیکلت مدل M-XBT است که با توجه به ویژگی های فنی محصول می تواند گزینه خرید مناسبی برای کسانی باشد که به دنبال تهیه موتور برقی برای کارهای روزانه خود هستند. این موتور الکتریکی با برخورداری از موتور براشلس 2000 وات قادر است تا 55 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد که این عدد سرعت در خرید موتور برقی یک عدد کاملا مناسب است.

باتری موتور برقی M-XBT از نوع اسیدی با مشخصات 72 ولت 20 آمپرساعت است و به ازای هر بار شارژ کامل می توانید تا 50 کیلومتر پیمایش داشته باشید، بنابراین می توانید متناسب با مدت زمان مورد نیاز برای انجام کارهای روزانه خود نسبت به تامین شارژ موتور برقی خود اقدام کنید. نرخ شیب چاده دز این مدل از موتور الکتریکی 15 درجه است.

موتورسیکلت برقی مدلmxbt-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی