موتورسیکلت برقی مدل DIAMOND-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی

مدت زیادی از معرفی قشر جدید خانواده ی موتورها یعنی موتور برقی نمی گذرد، اما این نوآوری در عرصه ی حمل و نقل توانسته است خیز چشم گیری را در استفاده ی جمعی به خود اختصاص دهد. اصلی ترین عامل موفقیت موتور های برقی تفاوت قیمت سوخت آن ها در مقایسه با موتورهای بنزینی است. این مسئله در کشورهایی که قیمت سوخت در آنها بالا است، عامل مهم تری محسوب می شود. دلیل دیگری که سوخت الکتریکی را نسبت به نسبت بنزینی برتری می دهد، پاک بودن و آلودگی زیست محیطی کمتر آن است. در دنیای امروز که بحران آلودگی یک معضل جهانی قلمداد می شود، هرگونه حرکت مثبت در جهت کم کردن مشکل ارزشمند است. جایگزینی سوخت بنزینی با سوخت الکتریکی می تواند قدم موثری در کاهش آلودگی های محیطی ناشی از سوخت باشد.

موتور برقی مدل diamond-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی

موتورسیکلت مدل DIAMOND

از جمله موتور برقی های ساخته شده توسط شرکت دانش بنیان مرصاد دانشگاه تهران موتورسیکلت مدل DIAMOND است که با توجه به ویژگی های فنی محصول مثل اسم خودش در میان رقبای خود این موتور الکتریکی با برخورداری از موتور براشلس 800 وات قادر است تا 45 کیلومتر بر ساعت سرعت داشته باشد که این عدد سرعت در خرید موتور برقی یک عدد کاملا مناسب است.

نکته حائز اهمیت دیگر در مورد موتور برقی DIAMOND آن است که در هنگام سفارش این محصول می توانید نوع باتری سوار شده بر روی آن را مشخص کنید. برای موتور سیکلت مدل DIAMOND سه نوع باتری در نظر گرفته شده است. باتری اسیدی 60 ولت 20 آمپرساعت، باتری لیتیومی 60 ولت 22 آمپرساعت و باتری لیتیومی 60 ولت 30 آمپرساعت. مهمترین برتری باتری های لیتیومی نسبت به انواع اسیدی آن این است که باتری لیتیومی طول مسافت سفر بیشتری را برای موتورسوار فراهم می کند. بعلاوه اینکه باتری لیتیومی قابلیت حمل نیز دارد و شما می توانید باتری را از موتور خود سوا کرده و در خانه یا هر جای دیگر نسبت به شارژ مجدد آن اقدام نمایید.

به ازای هر بار شارژ کامل موتورسیکلت مدل DIAMOND در کانفیگ استاندارد یعنی باتری اسیدی می توانید تا 70 کیلومتر پیمایش داشته باشید، که این عدد در کانفیگ بهینه یعنی استفاده از باتری لیتیومی تا 20 درصد افزایش خواهد داشت. بنابراین می توانید متناسب با مدت زمان مورد نیاز برای انجام کارهای روزانه خود نسبت به تامین شارژ موتور برقی خود اقدام کنید.