برنامه نویسی آردوینو

آردوینو (Arduino) یک سخت افزار قابل برنامه ریزی و توسعه است که با یادگیری آن می توانید پا به عرصه ساخت و اجرای ایده های الکترونیکی و روباتیک بگذارید.

اگر علاقه مند به یادگیری یک زبان برنامه نویسی ساده و در عین حال قدرتمند برای ساخت ایده های خلاقانه خود هستید، آموزش برنامه نویسی آردوینو دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

چرا آردوینو؟

یکی از مشکلاتی که میکروکنترلرها دارند حجم زیاد محتوا و پیچیدگی آنها برای یک مبتدی است. کدگذاری آنها در ابتدا اغلب دشوار است که باعث ناامیدی زیادی برای تازه کارها می شود. آردوینو تا حد زیادی این مشکل را حل کرده است و مبتدیان می توانند بدون درگیر شدن با مفاهیم پیچیده کار با میکروکنترلر را شروع کنند.
در واقع اساسی ترین هدف از ساخت آردوینو این است که همه افراد بتوانند از میکروکنترلر استفاده کنند. جالب است بدانید که با استفاده از آن، حتی نیازی به داشتن اطلاعات دقیق از میکروکنترلر مورد استفاده خود ندارید.

هدف از یادگیری آردوینو

هدف از این دوره آشنایی دانشجویان با دنیای الکترونیک دیجیتال و اتوماسیون، انتقال مفاهیم سیستم های متن باز و توسعه و استفاده عملی از آنها، آماده سازی دانشجویان برای ورود به دنیای کدگذاری میکروکنترلرها و ایجاد توانایی انجام پروژه های میکروکنترلر در آنها است .

جزییات دوره

طول دوره

60 ساعت

ظرفیت دوره

10 نفر

محل برگزاری

پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی