پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی

پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی در سال هزار و سیصد و هشتاد و نه به همت جمعی از متخصصین دانشگاهی تاسیس گردید. شناسایی مشکلات جامعه و ارائه راهکار برای رفع آنها اولین ماموریت این پژوهشکده و تیم های پژوهشی آن است. در حال حاضر بیش از ده مرکز پژوهشی و سی تیم پژوهشی در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

پژوهش

مراکز تحقیقاتی

در حال حاضر بیش از ده مرکز پژوهشی و سی تیم پژوهشی در این مجموعه مشغول به فعالیت می باشند.

تحصیلات تکمیلی

همکاری علمی با پردیس بین المللی ارس

به منظور تحقق چشم انداز ارتباط بین صنعت و دانشگاه، سعی این پژوهشکده آن است که در ترویج ابتکارات در سه زمینه اصلی – توسعه دانشگاهی، تحقیقات استراتژیک و توسعه سازمانی پیش قدم باشد.
با همکاری این پژوهشکده با پردیس بین المللی ارس امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات در مهندسی نرم افزار، هوش مصنوعی، شبکه های اجتماعی و کامپیوتری و اینترنت اشیاء فراهم شده است.

شرکت ها

شرکت های وابسته

شرکت سمیع

مجری طرح ملی نظارت بر تجارت خارجی با استفاده از
پرنده های بدون سرنشین

شرکت مرصاد

مجری طراحی و ساخت اولین پارک علمی کشور

آموزش

دوره های آموزشی برنامه نویسی

Java

زبان برنامه نویسی جاوا (Java)، زبانی شاخص، سطح بالا و همه منظوره است که در سیستم‌عامل‌های مختلفی قابل اجرا است…

Arduino

اگر علاقه مند به یادگیری یک زبان برنامه نویسی ساده و در عین حال قدرتمند برای ساخت ایده های خلاقانه خود هستید، آموزش برنامه نویسی آردوینو دقیقا همان…

پهپاد

مسابقات پرنده های بدون سرنشین

تیم دانشجویی پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی یکی از تیم های موفق در لیگ های ملی و بین المللی در زمینه مسابقات پرنده های بدون سرنشین است. طراحی و ساخت پهپادهای ماموریت محور و کسب عناوین متعدد داخلی و خارجی در لیگ های معتبر از جمله افتخارات این تیم پژوهشی دانشجویی است.

کوادکوپتر-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی

رسانه

مراکز فرهنگی

شهد

استودیو شهد از سال ١٣٩١ فعالیت خود را در زمینه تولید محصولات رسانه ای اعم از: انیمیشن دوبعدی، موشن گرافیک، فیلم کوتاه، انیمیشن سه بعدی و فیلم مستند آغاز کرد. هدف این مجموعه از همان روز اول تولید محصولات اثرگذار فرهنگ با تلفیق هنر و دانش آی تی بوده است.

رویاد

معاونت رسانه پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی دانشگاه تهران از سال ١٣٩١ فعالیت خود را با تولید آثار متنوع فرهنگی هنری آغاز نمود. این معاونت با هدف ارائه خدمات آموزشی تولید محور به علاقه مندان به هنرهای دیجیتال، مجموعه آموزشی رویاد را راه اندازی نمود.

سازمان ها

سازمان های همکار

شرکت ملی نفت-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی
دیوان عدالت اداری-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی
مناطق آزاد-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی
شهرداری تهران-پژوهشکده سامانه های هوشمند کاربردی