تحقق آرزوی دیرینه

معاون اجرایی رئیس‌جمهور خبر از تحقق آرزویی دیرینه در زمینه تسهیل تجارت داد.

محمد شریعتمداری روز گذشته پس از بازدید از نمایشگاه سامانه جامع امور گمرکی، گفت: آرزوی مشترکی درباره تسهیل تجارت داشتیم که برای تحقق آن باید بین گمرک و بسیاری از سازمان‌های دیگر ارتباط برقرار می‌شد. امروز شاهد آن هستیم که بخش قابل‌توجهی از این مسیر طی شده است. بسیاری از گلوگاه‌هایی که وقت‌گیر و هزینه‌زا بود، برداشته شده و شفافیت بسیار خوبی در این مسیر به وجود آمده است.

وی با اشاره به ایجاد پایگاه اطلاعاتی یک‌پارچه در سامانه گمرکی، گفت: این سامانه، امنیت فعالیت‌های تجاری و اقتصادی را بالا می‌برد و هزینه‌های آن را کاهش می‌دهد و در وقت صرفه‌جویی می‌کند.

معاون رئیس‌جمهور به وجود نقاطی دارای مشکل در مسیر این سامانه اشاره کرد و افزود: این مشکلات به همکاری دستگاه‌های دیگر برمی‌گردد که ان‌شاءالله ما هم در حدی که بتوانیم با گمرک در زمینه حل آن هم‌کاری می‌کنیم.

شریعتمداری ضمن ابراز خرسندی از حضور جوان‌های تحصیل‌کرده دانشگاه تهران در اجرای این پروژه، گفت: این جوان‌ها برای برخورد با فساد و ایجاد یک شفافیت در سیستم اقتصادی کشورمان انگیزه دارند. با وجود این جوان‌ها آینده کشور را شاداب‌تر و پرنشاط‌تر می‌بینیم.

وی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران این سامانه ابراز امیدواری کرد رئیس‌کل گمرک در پایان دوره کاری دولت یازدهم، کارنامه ارزشمندی از برقراری یک نظام گمرکی مکانیزه، بدون کاغذ، شفاف، سریع، یک‌پارچه و بی‌فساد از خود به جا بگذارد.

مسعود کرباسیان، رئیس‌کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در این بازدید شریعتمداری را همراهی و توضیحاتی ارائه کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *