رئیس‌کل بانک مرکزی: تحت تأثیر قرار گرفتم

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: تحت تأثیر انگیزه‌ها و علاقه‌هایی که باعث ایجاد این سامانه شده است، قرار گرفتم.

ولی‌الله سیف صبح امروز پس از بازدید از نمایشگاه سامانه جامع امور گمرکی، گفت: روحیاتی که در جوانان اول انقلاب احساس می‌شد، با گذشت نزدیک به چهار دهه از انقلاب، در بین جوانان امروز هم وجود دارد. جوان‌های امروز هم مثل جوانان آن دوره می‌توانند کارهای بزرگ را با موفقیت انجام دهند.

وی افزود: این سامانه، یکی از کارهای ارزشمندی است که می‌تواند به همه جا عرضه شود. باید به جوانان خودمان ببالیم که می‌توانند با تکیه بر دانش خودشان کارهای بزرگ بکنند.

رئیس‌کل بانک مرکزی هم‌چنین درباره آثار سامانه جامع امور گمرکی، گفت: این سامانه می‌تواند باعث بهبود رتبه ما در فضای کسب‌وکار، کاهش فساد و کاهش اتلاف فرصت‌ها شود.

سیف با تأکید بر اهمیت همکاری دستگاه‌های مختلف در پنجره واحد تجارت فرامرزی، گفت: اطلاعاتی که در گمرک متمرکز می‌شود، برای بانک مرکزی حیاتی است. بنابراین همکاری این دستگاه‌ها با یکدیگر می‌تواند کارایی کل را افزایش دهد.

رئیس‌کل گمرک در این بازدید، سیف و همکارانش را همراهی کرد. مسعود کرباسیان در جریان این بازدید ضمن تشریح نحوه عملکرد سامانه جامع امور گمرکی، توضیحاتی درباره چگونگی ارتباط میان گمرک و بانک مرکزی ارائه کرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *