بازدید رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از پنجره واحد تجارت فرامرزی

رئیس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز با اعلام حمایت از اجرای پنجره واحد تجارت فرامرزی، گفت: همه سازمان‌های باقی‌مانده باید در حداقل زمان ممکن نسبت به اتصال الکترونیکی به پنجره واحد اقدام کنند.
حبیب‌الله حقیقی ظهر امروز در بازدید از نمایشگاه دائمی سامانه جامع امور گمرکی (پنجره واحد تجارت فرامرزی)، با استقبال از این که اکثر گمرکات کشور در پوشش این سامانه قرار گرفته‌اند، گفت: این سامانه باید تمام نقاط کشور را پوشش دهد.
وی هم‌چنین بر استفاده بیش‌تر از ابزارهای کنترلی مانند X-RAY در رویه ترانزیت کالا در کشور به جهت کشف تخلفات گمرکی و قاچاق کالا تأکید کرد.
مسعود کرباسیان، رئیس‌کل گمرک هم طی گزارشی کامل از نحوه اجرا و مشکلات موجود، گفت: سامانه‌ای که گمرک ایجاد کرده، بر پایه گردش اطلاعات از منشأ تولید داده است و نه اسکن اسناد کاغذی و اجرای آن روز به روز باعث بهبود ارائه خدمات و سرعت در تجارت و افزایش امنیت خواهد شد.
گفتنی است بر اساس بند «ج» ماده 20 لایحه 28 الحاقی، مسئول ایجاد پنجره واحد موضوع ماده 7 قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار مصوب 3/12/1390 در امور گمرکی در امر تجارت خارجی، گمرک ایران بوده و دستگاه‌های صادر کننده مجوز صادرات و واردات و ترانزیت موظف‌اند نمایندگان تام‌الاختیار خود را در گمرکات کشور (با تشخیص گمرک جمهوری اسلامی ایران) مستقر و نسبت به صدور مجوزهای مربوطه از طریق الکترونیکی اقدام کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *